Verimli üretim = Mutlu inekler.
 

48 kişi hepimiz her gün ineklerimizin mutluluğu ve sağlıklı olmaları için çalışıyoruz. Bu çaba ineklerimizin verimli olmalarının ardında yatan sırrımız.
 

İnekler süt vermek istemezlerse bu sütü onlardan almanın yolu yoktur. İneğin sütünü “salması” diye tabir edilen sağım işleminde en önemli unsur stres olmayan bir ortam. Nitekim ineklerimiz sağıma geldikleri an, önce memeleri tek tek temizlenir ve masaj yapılır. Sonra el yordamı ile ön sağım alınır ve peşinden sağım aparatı takılır. Sağım aparatı tıpkı bir buzağının emişini taklit ederek sağımı yapar. Peşinden memelere cilt bakım özelliği taşıyan ve aynı anda onları mikroplara karşı koruyan bir sıvı ile uygulama yapılır ve hayvanlar yine ahırlarına geri dönerler.
 

Sağım hane = Temizlik. Tam otomatik CIP sistemi sağım sonrası tüm süt hatlarını yıkar. Bu sayede çiftliğimizden çıkan sütün AB kriterlerinden 4 kat daha temiz çıkması sağlanıyor. Bu bizim kalite anlayışımızın bir sonucudur.
 

Çiftliğimizde bulunan tüm hayvanların bir hastanede bakılan insanlar kadar detaylı kayıtları tutuluyor. Her daim uygulanan tedaviler,  ilaç dozları,  fiziksel muayene sonuçları (iyi veya kötü) kayıt altında. Bu sayede sağılan ve satılan sütün geriye dönük takibi mümkün oluyor.